عروس اپ
load

سالن زیبایی

در عصر جدید استفاده از سالن زیبایی نسبت به گذشته بیش از پیش شده است. پرطرفدارترین افراد خانوم ها هستند که برای انجام آرایش و بهداشت فردی به این سالن های زیبایی رجوع می کنند. شاید در دهه های قدیم سالن زیبایی به عنوان مکانی برای زیباتر شدن خانم ها با روش های جزئی بود ولی امروزه می توان سالن زیبایی را به عنوان یک موسسه در نظر گرفت که کلیه امکانات آرایشی و بهداشتی و زیبایی را به طور کامل و در غرفه های مختلف انجام می دهند. در ادامه مقاله قصد داریم هر آنچه در یک سالن زیبایی مطلوب مورد نیاز است را شرح داده و هر بخش را مجزا بررسی کنیم.

سالن زیبایی

نکات مورد نیاز برای انتخاب سالن زیبایی

در هر کوچه و خیابان و در هر شهری که زندگی می کنید، مطمئنا آرایشگاه های زنانه بسیاری زیادی را دیده اید و حتی گسترش آن نیز روز به روز بیشتر می شود. یکی از دلایل پرکاربرد این حرفه نیاز زیاد خانم ها به آرایش و زیبایی می باشد. و به همین علت برخی از سرمایه داران سالن های زیبایی بسیار لوکس و چند طبقه با خدمات بسیار زیاد را دایر کرده اند و برای اینکه انتخاب مناسبی برای سالن زیبایی داشته باشید، در ادامه چندین نکته را ذکر خواهیم کرد.

برای اینکه بتوانید در بین چندین سالن زیبایی در شهر خود بهترین آن را انتخاب کنید باید به چندین عامل موثر توجه جدی داشته باشید که عبارتند از:

  • دارا بودن کادری مجرب
  • دارا بودن مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت
  • تمیز بودن محیط آرایشگاه و به تمیز بودن افراد کارمند در آنجا
  • ضدعفونی کردن ابزار و وسایل استفاده شده بعد از هر بار استفاده
  • راضی بودن مشتریان از کار آرایشگاه
  • خوش قول بودن
  • دارا بودن شهرت
  • داشتن برخوردی محترمانه با افراد
  • دارا بودن مدرک معتبر آرایشگری

در ادامه برخی از مهمترین کارهایی که در سالن زیبایی باید انجام شود را توضیح خواهیم داد.

آرایش

پاکسازی پوست و مو

یکی از مهمترین خدماتی که در سالن زیبایی انجام می شود، پاکسازی پوست و مو می باشد. پاکسازی مورد نیاز پوست صورت دارای روش های مختلفی است و برای اینکه پوست شما شفاف شده و حالت خوبی بگیرد، باید تمامی چربی ها و آلودگی های موجود بر روی پوست به خوبی پاکسازی شود. با استفاده از ابزارها و فن هایی می توان پاکسازی را به خوبی انجام داد که این روش ها عبارتند از: استفاده از انواع ماسک ها، بخور، لایه برداری پوست، انواع ماساژها و ...

سالن زیبایی و پاک سازی پوست

میکاپ کردن

بنا به درخواست شما میکاپ تغییر خواهد کرد. اگر قصد رفتن به مراسم هایی را دارید که بیشتر دورهمی و دوستانه است، باید از میکاپ های ساده و گاها دخترانه استفاده کنید و اگر مراسم بزرگی مثل عروسی قرار است بروید میکاپ سنگین تر لازم خواهید داشت. هر نوع مدلی که بخواهید را می توانید از کارمندان سالن زیبایی تقاضا کنید.

لمینت کردن مژه چشم

لمینت کردن مژه های چشم هم در بسیاری از سالن های زیبایی انجام می شود ولی به دلیل گران بودن هزینه آن چندان طرفدار زیادی ندارد ولی در قبال این هزینه مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت که مژه چشم شما پرپشت و حجم دار شده و از فرخوردگی آن جلوگیری می شود و نیاز به ریمل را کاهش می دهد. همچنین به دلیل طبیعی انجام شدن آن خود به خود تقویت شده و به ترمیم نیاز نخواهد داشت. نکته بسیار مهمی که باید قبل از انجام لمینت توجه داشته باشید این است که از مواد استفاده شده برای لمینت کردن پرس و جو کنید تا به مواد آن حساسیت نداشته باشید.

آرایشگاه و سالن زیبایی
رنگ کردن مو

رنگ آمیزی مو خانم ها در این چند سال به شدت افزایش یافته است. و در هر سالن زیبایی تقاضا برای رنگ کردن و هایلایت کردن مو به شدت بالاست. رنج سنی خاصی برای رنگ مو وجود ندارد و افراد از سنین های مختلف 15 تا 70 سالگی برای رنگ مو به سالن زیبایی می آیند. در گذشته رنگ مو بیشتر برای پنهان کردن موهای سفید کاربرد داشت اما امروزه به دلیل تنوع زیاد در رنگ ها علاقمندی خانم ها به رنگ به شدت افزایش یافته است.

سالن زیبایی
اپیلاسیون بدن

یکی دیگر از پرطرفدارترین کارها در سالن زیبایی اپیلاسیون کردن موهای زائد بدن می باشد، که به دلیل مشغله های کاری زیاد وقت برای انجام دادن آن ندارند. در سالن زیبایی اپیلاسیون هم انجام می شود و دوام آن تا حدود یک ماه می باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of