عروس اپ
load

 12 نکته در انتخاب تالار که هر عروس و دامادی باید بداند

ابتدا کمی درباره ما بدانید و آنکه چرا در کنار شما هستیم

ما احساس شما را به خوبی درک می کنیم شما با شکوه ترین مراسم زندگی خود را پیش رو دارید .  از همین رو صداقت را سرلوحه کارخویش قرارداده ایم  و بر این باور هستیم  که با توجه به شرایط سخت اقتصادی جامعه باید راهکاری ایجاد نماییم تا شما بتوانید با قدرت خرید بیشتر و خیال آسوده تر مراسم عروسی خود را برگزار نمایید لذا بستری فراهم کرده ایم تا شما بتوانید بر اساس میزان بودجه ای که برای مراسم عروسی خود در نظر گرفته اید بهترین مراسم را برگزار نمایید.

خدمات ما عبارتند از :

  • اعطا بیشترین میزان تخفیفات از خدمات دهندگان عروسی
  • اعطا وام با کمترین میزان بهره
  • خرید اقساطی خدمات عروسی
  • آشنایی با بهترین خدمات دهندگان مراسم عروسی در تهران بر اساس بودجه شما

 

انتخاب تالار عروسی  یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های برنامه ریزی جشن عروسی ، انتخابتالار یا باغ محل برگزاری مراسم است.اگر تاریخ خاصی برای برگزاری مراسم عروسیتان در نظر دارید، دست بجنبانید. قبل از اینکه شما به دنبال تالار پذیرایی و یا باغ عروسی بروید باید نکات مهمی را توجه داشته باشید تا یک مراسم عالی را داشته باشید.

 

اگر به زودی میخواهید مراسم عروسیتان را برگزار کنید این 12 معیار را از دست ندهید !!!

 بهتر است شش ماه قبل از تاریخ برگزاری عروسی خود باید نسبت به انتخاب تالارپذیرایی ویا باغ تالار عروسی خود اقدام کنید. برای انتخاب تالار یا باغ عروسی ، باید نکات ریز و درشت را در نظر بگیرید و معیارهای زیادی را در ذهن داشته باشد.

 همچنین شما باید نسبت به انتخاب سالن زیبایی ، مزون لباس عروس و انتخاب تالار پذیرایی و باغ تالار دقت کنیدو سعی کنید از نظر فاصله مکانی آنها را نزدیک به یکدیگر انتخاب کنین .

 

 1- قدم اول و قبل از اینکه هر تصمیمی بگیرید باید یک پیش نویس از بودجه ی تقریبی خود تهیه کنید.

درست است که تالار عروسی شیک یکی از مهم ترین عناصر برگزاری جشن عروسی شما است اما هیچ گاه نباید با یک تالار عروسی قرارداد بست تنها به این دلیل که از فضای آن و یا برخورد کارکنانش خوشتان آمده و با این هدف که با باقی مانده ی بودجه بقیه کارها را انجام بدهید. این مهم که آیا هزینه های این تالار با بودجه شما هماهنگ است یا خیر و همچنین ظسرفیت لازم را برای پذیرایی از مهمان شما دارد بسیار حائز اهمیت می باشد . برای مدیریت بودجه و تعداد مهمانهای مراسم عروسی خود و انتخاب بهترین باغ تالارها و تالار عروسی میتوانید از سایت عروس اپ و ابزار برنامه ریزی اتوماتیک استفاده نمایید .

آرزو میکنیم

2- به دلیل اینکه تالارهای با کیفیت زود پر می شوند، برای رزرو محل مناسب در تاریخ دلخواهتان باید از چندین ماه قبل اقدام کنید.

همچنین برای انتخاب تالار پذیرایی و عروسی تان تعداد مهیمان های خود را ملاک قرار دهید . اگر سالن یا باغ عروسی بزرگ باشد و تعداد مهمانان کم  باعث می شود تا جشن سرد به نظر بیاید. بنابراین اگر تعداد مهمانان شما کم می باشد، باید محل کوچک تری را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید تا تعداد میهمانان با ظرفیت سالن عروسی تناسب داشته باشد.

 

3- تالار سرپوشیده یا باغ تالار ؟

اینکه جشن عروسیتان در فضای تالارپذیرایی باشد یا باغ تالار مسئله ای است که سلیقه ی شما آن را تعیین میکند. ممکن است شما دوست داشته باشید جشنی کوچک در باغ خانه ی پدری خود برگزار کنید یا در یک تالار عروسی شیک و ارزان در مرکز شهر  و یا حتی ممکن است دوست داشته باشید بخشی از جشنتان در باغ و بخش دیگر در فضای سرپوشیده باشد؛به هر حال باید بدانید که طبیعت همیشه ملاحظه کار نیست،ممکن است روز عروسیتان باران بیاید . پس بهتر است از قبل چک کنید که باغ تالار انتخابیتان در صورت بروز چنین مشکلاتی فضای جایگزینی را داشته باشد.

4- سقف سالن پذیرایی
سقف سالن یا تالار پذیرایی باید بلند باشد . سالن های با سقف کوتاه دلگیر هستند و مهمانان احساس خفگی میکنند . سقف تالار عروسی از نکاتی است که حتما باید در هنگام انتخاب تالار محل برگزاری مراسم عروسی ، به آن دقت کنید.

 

5- اگر در فصل تابستان یا زمستان ازدواج می کنید به سیستم گرمایش و سرمایش مکان تالار عروسی تان توجه کنید.

این مهم میتواند مراسم عروسی شما را به یک خاطره تلخ تبدیل کند . دمای هوا بین 25 الی 35 درجه سانتیگراد برای برگزاری مراسم عروسی شما در باغ مناسب است. دمای هوا بیشتر یا کمتر از آن باعث می شود که شما نتوانید از فضای باز و زیبای باغ استفاده کنید و کل بودجه ای که صرف زیباسازی و نورپردازی باغ صرف نموده اید از بین می رود.

6- انتخاب مکان و دسترسی تالار انتخاب شده

معمولا در تالارهای عروسی مرکز شهر باید حواستان به احتمال ترافیک و شلوغ بودن راه ها بخصوص در تعطیلی ها باشد،اما در باغ تالارهای عروسی که در حاشیه یا خارج از شهر واقع شده اند توجه به اینکه مسیر رسیدن به آن سهل الوصول باشد بسیار با اهمیت  است. بعضی از مهمان های شما ممکن است افراد سالمند باشند که رانندگی در شب برایشان آسان نباشد  اگر نتوانستند در جشن تان شرکت کنند نباید از آن ها دلخور شوید.

همچنین در هنگام انتخاب یک تالار عروسی شیک و ارزان نباید فقط به ساختمان و فضای داخلی آن توجه کرد،قطعا یک جاده ی خاکی خارج از شهر که در حاشیه آن پر از زباله است و به باغ شما منتهی میشود برای شما و مهمانهایتان جذاب نخواهد بود .

 

7- پارکینگ مناسب

مطمئنآ هیج کدام از مهمان های شما  دوست ندارد زمانی که میتوانند در جشن شما سپری کند را صرف گشتن دنبال جای پارک در اطراف تالارعروسی شما کنند. خیلی از باغ تالار های اطراف شهر هم با وجود فضای زیادی که برای پارک ماشین دارند فاقد امنیت لازم هستند در نتیجه توصیه موکد میکنیم در هنگام انتخاب این مورد را در نظر بگیرید.

 

8-  اتاق پرو و سرویس بهداشتی

دسترسی به اتاق پرو و همچنین امنیت آن بسیار مهم است،توجه کنید که یک نفر از کارکنان تالار در اتاق پرو برای جلوگیری از گم شدن وسایلتان باشد.

سرویسهای بهداشتی را فراموش نکنید. مخصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود.

بررسی کنید که سرویسهای بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و در عین حال تمیز و بهداشتی هم باشند همچنین فاصله ی سرویس بهداشتی از مهمان ها نیز مهم است، نه آنقدر از محل اصلی دور باشد که دسترسی به آن سخت باشد و نه آنقدر نزدیک که بوی بد مهمان هایتان را اذیت کند.

 

9- تست غذا و کیفیت پذیرایی
تنها چیزی که برای شام از نظر میهمانان مهم است کیفیت غذای مراسم است و کمیت و تنوع غذا زیاد اهمیت ندارد. ضمنا بهتر است برای دسر نیز زیاد هزینه نکنید زیرا هیچ دسری بهتر از کیک عروسی نخواهد بود. بهتر است که بعد از انتخاب تالار و باغ محل عروسی ، قبل از عقد قرارداد ، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس دهی را می کند. امکان مشاهده نحوه سرویس دهی مهمانداران ، برخورد آنها با مهمانان ، نوع لباس آنها ، کیفیت ظروف پذیرایی و ... از نزدیک ، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.

10- در بیشتر تالارها و یا هتل ها مسوولیت خریدن میوه و شیرینی به عهده ی عروس و داماد است که البته چون خودتان مشغله دارید باید از یکی از اعضای خانواده تان تقاضا کنید که این مسوولیت را بر عهده بگیرند و تا صبح روز عروسی میو ه ها را برای شست و شو و شیرینی ها را نیز تا ظهر به مکان عروسی تحویل دهد.

 

11-در یک تالار عروسی شیک و ارزان جایگاه عروس چگونه است؟

جایگاه عروس و داماد از مهم ترین نکاتی است که در انتخابتان باید به آن دقت کنید،چرا که تقریبا همه ی نگاه ها در طول جشن به آن است.  جایگاه عروس  و داماد باید علاوه بر ظاهر زیبا و گل آرایی و شمع آرایی خوب نور پردازی مناسب نیز داشته باشد که عکس هایتان را زیباتر کند. همچنین اگر تنها با گل آرایی جایگاه مشکل داشتید مشکلتان را با مدیر تالار در میان بگذارید که گل ها را به سلیقه ی شما تغییر دهند.

 

12-میز شام عروس و داماد
معمولا تالار های پذیرایی ، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را با گل و شمع و ... تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز بعنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد.

 

مراسمی با شکوه و زیبا برای شما آرزو میکنیم

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of